Добрый день, Коллеги. Важное сообщение, просьба принять участие. Музей Ферсмана ищет помощь для реставрационных работ в помещении. Подробности по ссылке
На прикладі Карпатського регіону України розглянута проблема техногенного сульфатного карсту. Комплексно проаналізовані умови і фактори розвитку сульфатного карсту, методи оцінки і прогнозування карстової небезпеки, морфологічні особливості карстових форм, гідрогеологічні умови і їх техногенні зміни, гідрохімічні параметри динаміки карстового процесу та методи протикарстового захисту. В якості еталонної ділянки досліджена територія затопленого Розвадівського кар'єру, в межах якого був оцінений механізм розвитку карстового процесу.
Проведені дослідження та аналіз матеріалів попередніх років дозволили виконати районування території за ступенем карстонебезпечності в умовах його техногенної активізації та розробити комплекс оптимальних завдань по інженерно- геологічній оцінці території техногенно активізованого сульфатного карсту.
В монографії узагальнено та систематизовано існуючі дані щодо умов взаємодії і методів термодинамічних розрахунків системи "вода - сульфатні породи"; розглянуті результати натурного моделювання інтенсивності розчинення гіпсів. Отримані результати характеризують різні умови розвитку карсту, компоненти потоку, умови взаємодії води з породою.
Оцінений вплив карсту на водний стік та стік хімічних речовин у верхній частині басейну Дністра.
Розвиток різних галузей економіки вимагає всебічного вивчення й урахування місцевих природних умов. Особливо це відноситься до вивчення карсту* - процесу, який істотно впливає на ландшафтні особливості території, її рельєф, підземні та поверхневі води, водний стік і стік хімічних речовин, рослинний покрив тощо. Карстові процеси та форми, що виникають при цьому, справляють істотний, найчастіше негативний, вплив на господарську діяльність людини - водопостачання, будівництво, освоєння сільськогосподарських угідь.
У нас есть: 28894 книги, 5824 карты, 32 инбокса. Итого: 34750 материалов