Добрый день, Коллеги. Важное сообщение, просьба принять участие. Музей Ферсмана ищет помощь для реставрационных работ в помещении. Подробности по ссылке

Автор(ы):Бондаренко В.И., Вивчаренко А.В., Ковалевская И.А., Симанович Г.А., Фомичев В.В., Чередниченко Ю.Я.
Издание:ТОВ ЛизуновПресс, Днепропетровск, 2010 г., 174 стр., УДК: 622.281.74:539.319
Язык(и)Русский
Геомеханика взаимодействия анкерного и рамного крепления горных выработок в единой грузонесущей системе

Книга присвячена математичному моделюванню за допомогою сучасних комп’ютерних програм процесів взаємодії рамного, анкерного та рамно-анкерного кріплення з породним масивом, що оточує підготовчу виробку. Для адекватного реальним умовам відображення усіх основних елементів геомеханічної системи «шаруватий масив-кріплення виробки» наведена низка заходів щодо моделювання і тестування існуючого шаруватого масиву, геометричних параметрів рамного кріплення з реальною конструкцією замка піддатливості, анкерного кріплення та міжрамного огородження. Усі розрахунки виконано по повній діаграмі деформування кожного елемента системи.
Виконаний комплекс досліджень напружено-деформованого стану системи при різній структурі масиву та ступеня дії послаблюючих породу факторів. Також визначений стан системи при декількох варіантах сполучення анкерного та рамного кріплення, його номера СВП, форми виробки тощо. Обґрунтована багатофакторним обчислювальним експериментом та перевірена у шахтних умовах технологія побудови єдиної ресурсозберігаючої вантажонесучої системи з рамного та анкерного кріплення, яка характеризується саморегуляцією навантаження на окремі елементи.

Монографія може бути корисною для наукових співробітників проектних і науково-дослідних інститутів гірничодобувної галузі, інженерно-технічних працівників шахт і виробничих об’єднань, а також студентів гірничих вищих навчальних закладів і факультетів.

Автор(ы):Скобенко О.В.
Издание:НУГ, Днепропетровск, 2014 г., 96 стр., УДК: 622.26, ISBN: 978-966-350-478-0
Язык(и)Русский
Совершенствование рамной крепи протяженных выработок угольных шахт

Предложена методика оптимального проектирования протяженных выработок. Обосновано, что экономически не целесообразно ориентироваться на безремонтную эксплуатацию выработки, поскольку в условиях большой неоднородности породного массива требуется применение крепи с повышенной несущей способностью и высокой стоимостью. Разработана вероятностная модель горной выработки, которая позволяет оценивать объемы планируемых ремонтов в зависимости от дисперсии коэффициента устойчивости выработки. Материал монографии может быть использован в учебном процессе при преподавании дисциплины «Крепление горных выработок», в изучении вопросов крепления, эксплуатации и поддержания протяженных выработок, а также для усовершенствования методов прогнозирования затрат на поддержание протяженных выработок специалистами научно- исследовательских и проектных организаций (ГВУЗ «НГУ», ИГТМ, МакНИИ, Днепрогипрошахт, Донгипрошахт и др.).

ТематикаПодземные горные выработки
Ленты новостей
2888.97